O nás

Srdečně Vás vítáme na našich webových stránkách a děkujeme Vám za návštěvu.

Nejrůznější pohádkové postavičky, zvířátka, ale také dekorativní květináče tu vyrábíme s láskou. Snažíme se o to, aby se přání plnila. Vše začalo kroužkem keramiky, který jsme navštěvovaly. Výrobky se přátelům a známým moc líbily a postupně se objevila po nich poptávka. Každý si přál mít doma roztomilou kočku, uličnického čerta nebo myšku. Koníček se tak postupem času proměnil v tvorbu, která dnes těší milovníky originálních ručně vyráběné keramiky z řad široké veřejnosti.

V nabídce ateliéru Keramika Týnka jsou kočky, ježci, myšky, ptáci, čerti, vodníci, bahňáci i neobvyklé dekorativní květináče. Nabízené výrobky jsou nejen pěkné, ale řada z nich má navíc i nějakou zvláštní funkci. Slouží například jako pokladnička, svícen, tužkovník či zvoneček. Výrobky jsou volně stojící i závěsné a ozdobí jak interiér bytu, tak balkon, terasu či zahradu. Postavičky vodníků zase pěkně doplní třeba zahradní jezírko. Zvláštní kategorií jsou květináče. Mají totiž nejen podobu volně stojících pařezů, ale také ozdobných závěsných kuželů a oblíbených závěsných ptáčků, ve kterých se pěkně vyjímá rozkvetlý vřes, malé barevné zvonečky i zelené pnoucí rostliny.

Naše výrobky jsou také zařazeny do katalogu řemeslné výroby a můžete se s nimi setkat zejména na dobových jarmarcích. Keramiku vyrábíme ve vlastní dílně v Děčíně a tvoříme je s láskou, tak aby Vám přinášely radost. Keramika je vhodná do interiéru i exteriéru, ale doporučujeme ji nevystavovat sněhu, sníh by mohl zmrznout na výrobku a následně jej poškodit. Ovšem suchý mráz našim výrobkům nevadí.

Jelikož keramiku modelujeme a ručně malujeme, není v našich silách vyrobit 2 totožné výrobky. Pokud se Vám budou výrobky líbit a nebudou zrovna na skladě, bude jejich výroba trvat cca 2-3 týdny. Po domluvě vyrobíme zboží i na zakázku, když to bude v našich silách.

Jistě Vás potěší pěkné výrobky dekorativní keramiky ateliéru Keramika Týnka stejně jako pohled na malebná zákoutí krásné krajiny Českého Švýcarska. Další řemeslné výrobky, ale i ubytování či tipy na výlety naleznete zde: 

https://www.region-ceskesvycarsko.cz/

https://www.regiontourist.cz/co-podniknout/lokalita/ceskosaske-svycarsko/